VIVER - Wentylacja Katowice, GLiwice

(32) 307 67 57
530 387 487

Umów się na bezpłatny pomiar - Zadzwoń!


Posiadamy świadectwa kwalifikacji i uprawnienia

Sprawdź referencje >>

Wentylacja - Rekuperatory, Pompy Ciepła, Centrale.

Oferta - Wentylacja

Wykonujemy wszelkie prace związane z montażem i przeglądem systemów wentylacji dla klientów indywidualnych jak i dużych firm. Od lat montujemy systemy wentylacyjne w domach, sklepach, biurowcach,centrach handlowych, serwerowniach, warsztatach, pracowniach i wielu wielu innych miejscach. Nie boimy się wyzwań. Zadzwoń i sprawdź naszą ofertę!

Rekuperacja, wentylacja na Raty - Zadzwoń i sprawdź!

Sprzedaż ratalna >>
kontakt
Oferta firmy VIVER - Wentylacja
MONTAŻ SYSTEMÓW WENTYLACJI

 1. Projektowanie kompletnych instalacji wentylacyjnych
 2. Montaz wentylacji mechanicznej
 3. Montaż central wentylacyjnych
 4. Montaz podzespołów wentylacyjnych
 5. Montaż odciągów kuchennych i wentylarow okapowych
 6. Montaz rekuperacji w domkach jednorodzinnych


PRZEGLĄD I KONSERWACJA
 1. Serwis i konserwacja central
 2. Przegląd i czyszczenie instalacji
 3. Naprawy i kontrola pogwarancyjna instalacji

Czym jest wentylacja?

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego. Wentylacja jest konieczna, ponieważ powietrze we wszystkich pomieszczeniach stale ulega zanieczyszczeniu.

Sprawny system wentylacyjny gwarantuje Ci:
 • dobrą jakość powietrza
 • ochronę budynku przed zawilgoceniem, pleśnią i grzybami - które wpływają na nasz stan zdrowia i alergię!
 • bezpieczne użytkowanie kominków i urządzeń spalających gaz

Wentylacja jest niezbędna w każdym budynku: domu, mieszkaniu, biurowcu, centrum handlowym. To prosty sposób na zagwarantowanie sobie zarówno komfortu jak i bezpieczeństwa.

Rodzaje Wentylacji
Wentylacja naturalna (grawitacyjna)

Znasz ją z codziennego użytku. Kratki wentylacyjne i kryjące się za nimi kanały zapewniają Ci każdego dnia bezpieczną kąpiel czy gotowanie. Wykorzystywana jest tu różnica temperatury i gęstości powietrza z wnętrza pomieszczenia i z zewnątrz budynku oraz działanie wiatru. Przepływ powietrza przez budynek powinien odbywać się w sposób kontrolowany. Ilość powietrza dostającego się do budynku powinna być równa ilości powietrza, która może być usunięta przez kanały wentylacyjne. W tym celu zalecane jest stosowanie specjalnych elementów- nawiewników -instalowanych w oknach lub w ścianach zewnętrznych.

Skuteczność tego typu wentylacji jest zależna od warunków atmosferycznych- zmienia się więc w ciągu roku. Na jej działanie ma również wpływ konstrukcja budynku, jego otoczenie oraz rozmieszczenie pomieszczeń.

domek

Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna to wymuszony przepływ powietrza uzyskiwany dzięki zastosowaniu wentylatorów. Najprostszym rozwiązaniem jest wentylacja wywiewna polegająca na usuwaniu zanieczyszczonego powietrza kanałami wywiewnymi, za pomocą wentylatorów. W takim systemie wentylacji powietrze powinno się dostawać do budynku przez nawiewniki (okienne lub ścienne), podobnie jak w wentylacji naturalnej. Uniezależniasz się jednak od kaprysów przyrody zmniejszających skuteczność usuwania powietrza z pomieszczeń.

Lepszym wyborem jest jednak wentylacja nawiewno-wywiewna, w której zarówno doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza jest możliwe dzięki wentylatorowi. Zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki temu można stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja systemu wentylacji mechanicznej może odbywać się automatycznie.

Montaż i Przegląd instalacji Wentylacyjnej

Gwarantujemy najwyższą jakość montażu. Termin montażu - ustalany jest zawsze indywidualnie w terminie najdogodniejszym dla Klienta.

Decydując się na naszą firmę, masz pewność że instalacja zostanie wykonana z maksymalną starannością i profesjonalizmem, co gwarantuje długą i bezawaryjną pracę każdego systemu wentylacyjnego i klimatyzacyjnego. Zamawiając usługę montażu w naszej firmie, otrzymasz preferencyjne ceny na obowiązkowe przeglądy gwarancyjneMontaż systemu Wentylacji:

Instalacja systemu wentylacyjnego to proces indywidualny. Dokładny koszt może zostać oszacowany na podstawie pomiarów. Wykonujemy systemy wentylacyjne w domach, sklepach, warsztatach, w budynkach o specj. przeznaczeniu.

Oferta Montażu:
 • Projektowanie kompletnych instalacji wentylacyjnych
 • Montaż wentylacji mechanicznej
 • Montaż central wentylacyjnych
 • Montaż podzespołów wentylacyjnych
 • Montaż odciągów kuchennych i wentylarow okapowych
 • Montaż rekuperacji w domkach jednorodzinnych
Przegląd systemu Wentylacji:

Należy pamiętać o regularnych kontrolach instalacji wentylacyjnej w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz żywotności urządzeń w niej zainstalowanych.

Oferta Przeglądu:
 • Serwis i konserwacja central
 • Przegląd i czyszczenie instalacji
 • Naprawy i kontrola pogwarancyjna instalacjiRekuperator, Pompy Ciepła.

Czym jest rekuperator? - Jest to wymiennik ciepła, czyli urządzenie, które wymienia i przekazuje ciepło ze zużytego, wypływającego z pomieszczenia powietrza do zimnego napływającego z zewnątrz. Najważniejszym zadaniem każdego rekuperatora jest maksymalne wykorzystanie oddawanej na zewnątrz budynku energii cieplnej, w celu nagrzania napływającego z zewnątrz, zimnego powietrza. Prowadzi to do znacznych oszczędności w kosztach eksploatacyjnych budynku, szczególnie w jego ogrzewaniu.

Pompy Ciepła, Rekuperatory, Wymienniki

Panasonic Pompy Ciepła SAMSUNG Centrale Mitsubishi Electric - Rekuperacja

Centrala Wentylacyjna

Centrala wentylacyjna to urządzenie zapewniające mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Usuwane jest powietrze zużyte i dostarczane świeże o odpowiednich parametrach. Zużyte powietrze transportowane jest z pomieszczeń systemem kanałów do centrali wentylacyjnej, a następnie po filtracji, wyrzucane jest przez kanał wylotowy. Świeże powietrze zasysane jest przez czerpnię do kanału wlotowego gdzie zostaje odfiltrowane i doprowadzane do wentylowanych pomieszczeń.

Marki i Partnerzy

Nasze Marki

Obsługę IT prowadzi: webarchitecto.pl - Dominik Piestrzyński.