Jaki jest wpływ klimatyzacji na wydajność w pracy?

klimatyzator wewnętrzny

Jedynie zdrowe i rześkie powietrze jest w stanie wpłynąć pozytywnie na naszą wydajność w pracy. Gorące, pełne zanieczyszczeń pogarsza nasz odbiór bodźców i utrudnia kreatywne myślenie.

Czy klimatyzacja wpływa na jakość naszej pracy?

W pomieszczeniach, w których wykonywana jest praca fizyczna, pracodawca powinien zapewnić temperaturę powietrza przystosowaną do wysiłku włożonego w jej wykonywanie, nie niższą jednak niż 14°C. Wyjątkiem są miejsca, takie jak huty i chłodnie, gdzie siłą rzeczy komfortowa temperatura to kwestia względna. W pomieszczeniach, gdzie wykonywana jest praca biurowa temperatura nie może być niższa niż 18°C. Tak stanowi prawo pracy. Istnieje również obowiązek zapewnienia wymiany powietrza, wynikający z potrzeb użytkowych i funkcji pomieszczeń, w których przebywają pracownicy.

Klimatyzacja podnosi wydajność pracowników

Z tych powodów warto zainwestować w miejscu pracy w urządzenia klimatyzacyjne lub wentylacyjne. Dzięki nim temperatura w biurze, bez względu na porę roku i warunki na zewnątrz, może utrzymywać się na poziomie 20-24°C, zapewniając pracownikom idealne warunki do pracy. Właściwie zainstalowane i odpowiednio obsługiwane urządzenia klimatyzacyjne gwarantują komfort i wygodę, a także mają wpływ na wydajność osób wykonujących pracę biurową. Pracownicy, którym nie jest zbyt zimno ani zbyt gorąco, nie narzekają na warunki w pracy i mogą skupić się na wykonywaniu powierzonych im zadań. Dzięki temu, że zainstalowane urządzenia wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, stają się oni bardziej twórczy i produktywni.

[ms_panel title=”Jaki jest wpływ klimatyzacji na wydajność pracy?” title_color=”#f7f7f7″ border_color=”#ddd” title_background_color=”#4486bf” border_radius=”10″ class=”” id=””]Krótko mówiąc, klimatyzacja poprawia samopoczucie, zwiększa aktywność i kondycję, co daje wiele korzyści, ponieważ kto czuje się dobrze, ten jest bardziej twórczy i produktywny. A kto z nas nie lubi przebywać w klimatyzowanym sklepie, kawiarni, restauracji lub hotelu, szczególnie latem?[/ms_panel]

Jaki jest wpływ klimatyzacji na wydajność pracy?
Dzięki klimatyzacji można stworzyć warunki, w których użytkownik czuje się najlepiej. Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwają z niego nadmiar wilgoci i zapobiegają tworzeniu się pleśni. Wszystko to można osiągnąć bez przeciągów i hałasu.

Zostaw komentarz, bądź pierwszy!

Zostaw komentarz

Call Now Button